Dlouhodobá spolupráce a projekty

 

Centrum Kurta Krolopa pro německou literaturu v Čechách dlouhodobě spolupracuje s mnoha institucemi. V rámci této spolupráce pořádáme či spolupořádáme vědecké přednášky a setkání či literární čtení. Zde naleznete naše partnery a bližší informace o akcích, které se ve spolupráci s nimi již konaly:


Přednášková řada Centra Kurta Krolopa v Rakouském kulturním fóru

Österreichisches Kulturforum Prag © Kurt Krolop Forschungsstelle

Rakouské kulturní fórum © Kurt Krolop Forschungsstelle

Rakouské kulturní fórum v Praze je důležitým partnerem Centra Kurta Krolopa pro německou literaturu v Čechách a Ústavu germánských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2015 pořádají obě instituce společně přednášky v rámci přednáškové řady ke kultuře a německojazyčné literatuřez českých zemí. Výrazně tím přispívají k popularizaci těchto témat. Přednášky se konají třikrát za semestr v prostorách Rakouského kulturního fóra. Přednášejícími jsou renomovaní tuzemští i zahraniční vědci. Přednášky se konají v německém jazyce.

Přednášková řada Centra Kurta Krolopa pro německou literaturu v Čechách a Pražského literárního domu autorů německého jazyka

Prager Literaturhaus, Interieur

Interiér Pražského literárního domu © Prager Literaturhaus, Foto: David Maštálka

Pražský literární dům autorů německého jazyka je důležitým partnerem Centra Kurta Krolopa pro německou literaturu v Čechách a Ústavu germánských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2015 pořádají obě instituce společně přednášky v rámci přednáškové řady ke kultuře a německojazyčné literatuře z českých zemí. Výrazně tím přispívají k popularizaci těchto témat. Přednášky se konají třikrát za semestr v prostorách Pražského literárního domu. Přednášejícími jsou renomovaní tuzemští i zahraniční vědci. Přednášky se konají v německém jazyce.